niedziela, 15 września 2013

Powrót jesienny pełen energii wrażeń i inspiracji:D

Powracam na Ekokreatywną prowincję:)


Po długiej przerwie spowodowanej ogromną ilością obowiązków związanych z moją ukochaną pracą wracam do pisania. Głównie po to by podzielić się nowymi ekosposobami na ułatwianie i uprzyjemnianie sobie życia:D

Pisanie tego bloga zapoczątkowało prowadzenie warsztatów w różnych placówkach (nawet nie myślałam, że będzie tak mało oświatowych).
W sumie przestałam pisać tego bloga bo się przeniosłam na blog firmowy:
http://magdalenazielezinska.wordpress.com

No i zdarza mi się coraz częściej prowadzić warsztaty co jest bardzo miłe i budujące:D
Cały czas się uczę, dużo wyjeżdżam, a każdy kolejny projekt okazuje się niesamowicie pouczającym wyzwaniem. Pracuje ostro, ZUS jest bezlitosny co miesiąc, ale na razie daje z nim radę:D:D:D odpukać w niemalowane drewno i zaznaczam, że to stan na razie daję radę zarabiać i płacić ZUS.


Mamy połową września więc zaczynamy robić zapasy na zimę:D
Ja w ramach robienia zapasów:

  • Muszę oblecieć wuja rolnika żeby kupić trochę warzyw i rzepaku (zamierzam poeksperymentować z robieniem oleju).
  • Dostałam kontakt do ekorolnika, który zaopatrzy mnie w kasze gryczaną (jadłam ostatnio "na surowo" kaszę gryczaną, uwierzycie?! dwa dni moczenia kasza pycha:D), mąkę, groch i chyba dam radę pojechać jeszcze do innego ekorolnika po płatki owsiane
  • Zbieram nasiona z pomidorów od Babci, Tomatillo, którego nasiona dostałam od Pedro Ogrodnika i z dyni podarowanej od bliskiej mi osoby
  • Robię też przetwory z znalezionego bzu i śliwek, tomatillo, zamierzam się zabrać też za gruszki rosnące na działce u Babci.
Oprócz tego pracuje nad nowymi projektami co bym mogła przeżyć dzięki nim finansowo zimę.
Bo jeszcze nie wszystko umiem zrobić sama:D
Ale pocieszam się, że coraz większą ilość rzeczy umiem, a wielu coraz mniej potrzebuję.

Obniżam stałe wydatki ekologicznie no i to zdecydowanie poprawia mi humor.

Dziś zrobiła szampon z sody, zobaczę jak działa a potem opublikuje przepis.

Pracuje na materiałami na warsztaty kosmetyczne, które będą zbiorem ekosposobów na ułatwienie sobie życia i zmniejszenie jego finansowych kosztów za pomocą myślenia ekologicznego.
A sposobów odkrywam coraz więcej:D

Inspirująco podziałał na mnie stary znajomy Xawier Bayle, który buduje dla siebie dom ekologiczny. Xawier ma ponad 4 dyszki jest Hiszpanem, który sprzedał to co miał w Hiszpani i kupił kilka hektarów ziemi w Polsce by prowadzić wegańskie gospodarstwo ekologiczne JEST NIESAMOWITY, oprócz freeganizmu upraw miejskich i wiejskich, produkuje organiczne przetwory, najwspanialsze wegańskie pesto w Polsce, pastę Tachini, dżemy Jarzębinowe, cudowne ciepłe pierogi nadziewane warzywami, które sprzedaje w Toruniu na bio jarmarku. Polecam przetwory od niego i torby ekologiczne które maluje (15 zł sztuka naprawdę warto kupić:) i wesprzeć jego ekologiczny na maksa biznes, żeby mógł dalej działać. Xawier, oprócz wszelkich działań prowegańskich promuje nasze Polskie rodzime tradycje ekologicznej, na ziemi swojej zasadził już koło 200 drzew, produkuje cukinie fasolę, kompost, dom buduje w technologi straw bale, z piecem typu Rocket Stove i szklarnią na północnej ścianie ma też suchą toaletę kompostową i domek drewniany do suszenia nasion, jest to efekt pracy całego jego życia i ogromnego jak zaznacza wkładu jego żony, która też jest działającą aktywistką:).

tu meil do Xawiera jeśli chciałby ktoś kupić od niego torbę lub przetwory i go wesprzeć POLECAM:  czarnakotka3@tlen.pl


Tutaj moja pierwsza zajawka ekologiczna jak oszczędzać ekologicznie:
Co o tym myślicie? Czy też tak możecie oszczędzać?

Bo ja od tych oszczędności robię się bardziej szczęśliwa:) Polecam zaeksperymentować:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie
Lubię mieć (choćby niewielki) wpływ na moje otoczenie,świat w którym żyję. Interesuje mnie to co jem, czego używam, jak moja konsumpcja wpływa na środowisko. Robię dobre jedzonko z lokalnych często własnych produktów,mieszam też kremy, odnawiam meble, buduję i pomocnikuje na budowach. Staram się kreatywnie żyć, szukać dobrych rozwiązań na życie bardziej niezależne od stereotypów, z wyboru zależne od emnie, we współzależności z naturą.