wtorek, 1 listopada 2011

Zaczynamy budować szklarnie:)

Dziś pierwszy dzień, próba budowy naszej pierwszej szklarni no i szklarni geodezyjnej w dodatku:)

Konstrukcja opiera się na planie koła.
Żeby zminimalizować koszty postanowiliśmy używać materiałów recyklingowych i lepszej jakości odrzutów z tartaku , inwestować będziemy napewno w lepszej jakości folie, ale puki co budujemy pół metrowy mur z opon, który nie będzie kosztował nas nic.

Dla zainteresowanych: Czemu geodezyjna?

Otóż szklarnia geodezyjna jest ok 20%-30% bardziej efektywna niż tradycyjna folia, ze względu na kąt padania światła przez trójkąty. Mamy tu możliwość nauczyć się o nowych materiałach budowaniu konstrukcji, obliczaniu proporcji... no i jest piękna ze względu na swoją kopulastą bryłę.

Ubijanie opon i ich wypoziomowanie to bardzo ciężka praca zwłaszcza że wybraliśmy najbardziej zaniedbany kawałek działki. pierwszego dnia wraz z wyrównywaniem terenu udało nam się ich ubić aż 10:)
Tu M. sprawdzający poziom.

Tu ja ubijam oponę już po zmroku.

2 komentarze:

  1. I co z tą szklarnią, zbudowaliście? Zaczynam się interesować permakulturą bo właśnie stałam się posiadaczką wiejskiego siedliska i każda rada dla mnie jest na wagę złota :-)

    OdpowiedzUsuń

O mnie

Moje zdjęcie
Lubię mieć (choćby niewielki) wpływ na moje otoczenie,świat w którym żyję. Interesuje mnie to co jem, czego używam, jak moja konsumpcja wpływa na środowisko. Robię dobre jedzonko z lokalnych często własnych produktów,mieszam też kremy, odnawiam meble, buduję i pomocnikuje na budowach. Staram się kreatywnie żyć, szukać dobrych rozwiązań na życie bardziej niezależne od stereotypów, z wyboru zależne od emnie, we współzależności z naturą.