poniedziałek, 26 listopada 2012

Dziś mi smutno, buro szaro i okrótno, czasem tak po prostu każdy ma i wszyscy wiemy że taki nastrój odchodzi...ale żeby odszedł szybciej należy zrobić coś pozytywnego.
Ja dziś z mamą ugotowałam pyszny obiad, zupę brokułową zabielaną mlekiem sojowym, na drugie surówki marchew jabłko i buraczki z chrzanem i podpiekana cukinia z cebula  i tuczone ziemniaczki:)

Nie dam zdjęcia bo przepisy są banalnie proste i posiłek też:P

Dan za to zdjęcia mojego parapetowego ogródka, bo ostatnio obiecałam i zapomniałam bezczelnie.

 Tu są papriczki Chilly

 Tu są sałaty tulipany normalna papryka bazylia
 Te nasiona papryk chilly dostałam razem ze starą doniczką z lokalnego warzywniaka za przysłowiową złotówkę, co i tak musiałam ją wmusić Panu Metlerowi:) Wyłuskiwałam nasiona z papryczek przez godzinę, umyłam łapy zapomniałam o tym cos robiłam i przetarłam powiekę ręką...

MASAKRA JUŻ WIEM DLACZEGO OWADY NIELUBIĄ MOJEJ MIESZANKI CHILLY:) 
PŁAKAŁAM PRZEZ PÓŁ GODZINY

Wniosek! rozpracowujcie nasiona papryczek z dużą ilością kapsaicyny w rękawiczkach.

 u nasina dyni i nasturcji co się suszą.. one na szczęście są bezpieczne, nasturcje wsadzam razem z czosnkiem do każdej doniczki.
 BO NIE WIEM CZEMU ALE WYDAJE MI SIĘ ŻE OD TEGO INNE ROŚLINY LEPIEJ ROSNĄ:) może ktoś umie mi to wyjaśnić?2 komentarze:

  1. Czosnek odstrasza grzybki i robaczki. Jak coś się dzieje z kwiatkiem doniczkowym to warto wsadzic ząbek czosnku, niech zakiełkuje i rośnie :) Taki antybiotyk dla roślin :)

    OdpowiedzUsuń
  2. no tak właśnie czytałam natomiast nic nie czytałam o pomocnym działaniu nasturcji a naprawdę szybciej rosną jak jest obok, może lubią rosnąć w grupie:)

    OdpowiedzUsuń

O mnie

Moje zdjęcie
Lubię mieć (choćby niewielki) wpływ na moje otoczenie,świat w którym żyję. Interesuje mnie to co jem, czego używam, jak moja konsumpcja wpływa na środowisko. Robię dobre jedzonko z lokalnych często własnych produktów,mieszam też kremy, odnawiam meble, buduję i pomocnikuje na budowach. Staram się kreatywnie żyć, szukać dobrych rozwiązań na życie bardziej niezależne od stereotypów, z wyboru zależne od emnie, we współzależności z naturą.